אריה סמדג'ה
החלקות שיער

תפריט

אחרי ההחלקה: איך לשמור על ההחלקה האורגנית לאורך זמן

אחד הדברים שאני אוהב בכל הקונספט של החלקת שיער אורגנית, הוא הפשטות בשימוש בחומר החלקת השיער: כל מה שצריך זה חומר החלקת קרטין משקם (כמו חומר החלקת השיער המשקם של ASK), שמפו, מחליק שיער ומים חמים – וגם אתן יכולות ליהנות משיער חלק ובריא, בדיוק כמו הלקוחות שלי במרכז להחלקות שיער.

הפשטות היא אחד הגורמים המובילים בפופולאריות ובהצלחה ההחלקה האורגנית. אפשר לעשות אותה בקלות בבית שלכן בזמן המתאים לכן (ולכן היא נקראת גם "החלקת שיער אורגנית ביתית").

כמובן שהשימוש בהחלקת שיער אורגנית הוא לא קסם, וכדי ליהנות משיער חלק ומלא ברק לאורך זמן צריך לדעת גם איך לטפח ולשמור עליו, ומתי הגיע הזמן לבצע החלקה נוספת.

אני בדיוק אחרי ההחלקה – מה עכשיו?

אם סיימתן למרוח על השיער שלכן את חומר החלקת השיער המשקם, בדיוק כמו שכתוב בהוראות השימוש של החומר המחליק, השלב הבא יהיה לשטוף את השיער בשמפו ולמרוח מסכה להזנת שיער. החומר המחליק לא יירד בשטיפה, ככה שאתן יכולות לשטוף את השיער כמה פעמים שתצטרכו.

אמנם אין חובה לכך, אבל אני ממליץ לשטוף את השיער לאחר ההחלקה עם שמפו משקם ללא מלחים.
המלחים שנמצאים בתכשירי השמפו הרגילים עלולים להוריד מהאפקטיביות של החומר המחליק, ושימוש בשמפו נטול מלחים המועשר בקרטין יטיב עם ההחלקה ויגביר את ההעשרה והשיקום של השיער.

איך לשמור על החלקת השיער לאורך זמן?

הקרטין שמוזן באמצעות ההחלקה האורגנית פועל על השיערה ברמת השורש, ולכן אמור להחזיק לאורך זמן רב.

אבל עדיין, כדי שההשפעה הזאת אכן תישמר לאורך זמן חשוב לשמור על השיער ולהימנע מלחשוף אותו למפגעים שונים. אני האחרון שאמנע מכן להשוויץ בשיער החלק והבריא שלכן, אבל אם תשחו הרבה בבריכה מלאת כלור, או תשתזפו בשמש חזקה (אתן יכולות ללחוץ כאן ולקרוא על הנזקים השונים שהשיער שלכן עובר) אתן תשחקו את ההחלקה שביצעתן ותצטרכו לחדש את ההחלקה הרבה יותר מהר.

השמפו ללא המלחים יכול ללוות אתכן בשגרת הטיפוח גם לאחר ההחלקה, ובכלל מומלץ להימנע משימוש בחומרי טיפוח לשיער עם מלחים או פורמלין.

מתי מגיע הזמן לחדש את ההחלקה?

כיוון שההחלקה האורגנית משפיעה על השיער ברמת השורש, ברגע שיצמחו שיערות חדשות על ראשנו הן יהיו בעלות האופי של השיער ללא ההחלקה. ברגע שאתן תראו את ההבדל, זה הזמן לחדש את ההחלקה.

השאלה שאתן צריכות לשאול את עצמכן היא האם אתן רואות את ההבדל בשיער שלכן: שיער בעל רמת תלתול גבוהה יבלוט בשיער שעבר החלקה, ובדרך כלל נשים בעלות שיער מתולתל יצטרכו לחדש את ההחלקה לעיתים תכופות יותר. לעומתן, עבור נשים עם שיער גלי או בעל רמת תלתול נמוכה ההבדל יהיה פחות משמעותי, ואצלן התדירות לחידוש החלקת השיער תהיה קטנה יותר.
הזמן לחדש את השיער הוא אינדווידואלי, והוא תלוי גם בסוג השיער וגם בשגרת טיפוח השיער שלכן ועד כמה אתן מקפידות עליה.

לקביעת תור, מלאי את הטופס ונחזור אליך לתיאום התור

600 ₪ לכל אורך שיער